VIVAX toplotna pumpa HPM-28CH84AERI R32-1 je visokoefikasna toplotna pumpa vazduh-voda za spoljnu ugradnju sa mogućnošću grejanja, hlađenja i pripreme tople vode u domaćinstvu. Jedinica koristi toplotu sadržanu u spoljnom vazduhu i, uz pomoć kompresora, prenosi je u vodu za grejanje prostora i pripremu tople vode u domaćinstvu, što omogućava postizanje značajnih ušteda električne energije u odnosu na konvencionalno grejanje. Jedinica je namijenjena za vanjsku instalaciju, a hidro modul se nalazi unutar kućišta same jedinice. Korisnički interfejs je povezan sa jedinicom putem komunikacionog kabla. Jedinica ima mogućnost odabira načina rada (grijanje/hlađenje), eko modova, odabira i prilagođavanja sezonskih krivulja rada na klimi, čitanja i prilagođavanja radnih parametara uređaja, tajmera i podešavanja usluge. Uređaj je standardno opremljen WIFI modulom. Monoblok HPM-28CH84AERI R32-1 nominalnog kapaciteta grejanja/hlađenja od 8,4 kW/8,3 kW dolazi sa inovativnim DC Inverter tehnološkim dizajnom koji obezbeđuje niži nivo buke i veću efikasnost rada uz nisku potrošnju električne energije. Visoku energetsku efikasnost karakteriše A+++ na temperaturi odlaska grejanja od 35°C.
Nazivni kapacitet grijanja (kW) 8,4
Energetska efikasnost grejanja na 35°C A+++
Energetska efikasnost grejanja na 55°C A++
SCOP – temperatura počinje na 35 °C 5,21
SCOP – temperatura počinje na 55 °C 3,36
Temperatura odlaska vode – toplota (°C) 12 °C ≤ T ≤ 65 °C
Temperatura povratka vode – toplota (°C) 12 °C ≤ T ≤ 59 °C
Nazivni kapacitet hlađenja (kW) 8,3
SEER – temperatura počinje na 7 °C 5,83
SEER – temperatura počinje na 18 °C 8,95
Temperatura odlaska vode – hlađenje (°C) 5 °C ≤ T ≤ 30 °C
Temperatura rekuperacije vode – hlađenje (°C) 6 °C ≤ T ≤ 35 °C
Pomoćni električni grejač – opciono (kW) 3
Pomoćni električni grejač – napajanje – 3 kW 220-240 V / 1 Ph / 50 Hz
Pomoćni električni grejač – napajanje – 6 / 9 kW 380-415 V / 3 Ph / 50 Hz
MOP (A) 19
MCA (A) 16
Kompresor – vrsta Dvostruki rotacijski
Kompresor – Poljaci 6
Kompresor – brzina rotacije (RPS) 10 – 120
Kompresor – kapacitet (60 rps) 7100
Kompresor – ulazna snaga (60 rps) 2230
Kompresor – maks. Frekvencija u grijanju (Hz) 86
Kompresor – maks. Frekvencija hlađenja (Hz) 72
Ventilator – tip motora DC motor
Broj obožavatelja 1
Protok vazduha (ErP) (m3/h) 4030
Rashladno sredstvo (GWP) R32
količina rashladnog sredstva (kg) 1,4
Vrsta ekspanzionog ventila Elektronski ekspanzijski ventil
Nivo zvučne snage – Grejanje A7W35 (dB(A)) 59
Nivo zvučne snage – max. pri zagrijavanju (dB(A)) 61
Nivo zvučne snage – tiho grejanje režima (dB(A)) 55
Nivo zvučne snage – hlađenje A35W18 (dB(A)) 60
Nivo zvučne snage – max. hlađenje (dB(A)) 61
Nivo zvučne snage – hlađenje u tihom režimu (dB(A)) 54
Dimenzije uređaja (mm) – W x H x D 1385 × 945 × 526
Dimenzije paketa (mm) – W x H x D 1465 × 1120 × 560
Neto / bruto težina (kg) 121/148
Količina punjenja – HQ/40 FT/20 FT(pcs) 64 / 64 / 32
Metoda veze Holender maticom
Radna površina spoljne temperature vazduha – hlađenje (°C) -5 °C ≤ T ≤ 43 °C
Radna površina spoljne temperature vazduha – Grejanje (°C) -25 °C ≤ T ≤ 35 °C